Ateliér

Fotografování svateb Žďár nad Sázavou, Vysočina. Svratka, Chrudim, Hlinsko, Skuteč

V roce 2020 nabízím službu FotoAteliéru ve Svratce. Bude se především jednat o fotografování těch nejmenších na Vánoční téma. Sice je to v předstihu, ale snad to vše stihneme i tak 🙂 . V případě zájmu mě kontaktujte, neb termíny jsou nyní již poměrně obsazené.

Cena focení je 600,-Kč max. 30 minut focení. Dostane 5Ks digitálně upravených fotografií dle vlasntího výběru.

Ateliér se nachází na adrese Svratka, Libušina 157

Co si vzít s sebou na focení? Co naopak nechat doma? Podívejte se na pár základních tipů.

Vánoční fotografování dětí je velice netradičním a zábavným dárkem a to jak pro samotné děti, tak i pro jejich rodinu. Užijete si fotografování ve Vánoční atmosféře v našem útulném ateliéru a získáte krásné rodinné fotografie, které můžete použít nejen do rodinného alba, ale zároveň z nich můžete vytvořit kreativní pohlednice či kalendáře a obdarovat jimi své blízké.
Pokud jste byli u nás už loni můžete dorazit i letos, fotografie budete mít jiné a pro Vás třeba i zajímavější.
Co si vzít s sebou a jak děti obléci?Pro letošní Vánoční fotografování doporučujeme si vzít se sebou oblečení v barvách např. červené, zelené, béžové nebo šedé. Ideální je oblečení jednobarevné bez výrazných motivů a nápisů, aby příliš nerušilo nastavenou scénu. Oblečení s Vánoční či zimní tematikou je samozřejmě vítáno, doladí to celkovou atmosféru fotografie. Je lepší s sebou vzít více druhů oblečení a na místě s fotografem vyberete to nejhodnější.
Pokud se budete chtít fotografovat s děti jako celá rodina platí to samé jako u dětí. Vždy je lepší si s sebou vzít více druhů oblečení, ze kterých se pak na místě s fotografem vybere to nejvíc vhodné.
V ateliéru máme sváteční rekvizity, se kterými děti fotografujeme, jako lucerničku, sáňky, dárečky, vánoční ozdoby. Tudíž sebou nemusí nic brát z domova.
 Vánoční fotografování sourozenců na sáňkáchJak fotografování probíhá?Celé fotografování trvá cca 30 min. Nejdříve se domluvíme jaké oblečení bude nejvhodnější a poté půjdeme fotografovat. Je lepší, když rodiče budou spolupracovat a budou se společně s fotografem snažit upoutat pozornost dítěte.
Pokud budete chtít fotografie celé rodiny, je možné vzhledem k prostorovým dispozicím ateliéru naráz vyfotografovat maximálně tři děti a dva dospělé. 

Podzimní focení
pěkně vypadá ladění do přírodních podzimních barev- červená, oranžová, žlutá, okrová, hnědáskvělé jsou pletené materiály – svetry, vesty, ponča, výborně vypadají i kabátky (fleesové, vlněné)doplňky typu klobouk, čepice, šátek na krknebojte se vzít teplejší oblečení i na focení do ateliéruVánoční a zimní focení
spíš než Santovským oblečkům dávám přednost slavnostnějšímu oblečení- takové jako byste dětem oblékli ke stromečku – šaty, košile… (něco mám zapůjčení, je lépe se informovat na danou velikost předem), v  případě zájmu o rodinné foto dbejte i na sjednocení materiálu (děti v pletených šatech a maminka v letních nepůsobí nejlíp)každý rok zveřejňuji aktuální vánoční scénu, a tip, do jakých barev ladit, výborně působí třeba červeno-bílo-šedá kombinace, stříbrno-modro-bílá apod.opět jako na podzimní focení jsou vhodné pletené věci, chlupaté vesty, válenky, kulichy či beranice i šályVšeobecně
OBLEČENÍ TVOŘÍ VELKOU ČÁST VÝSLEDNÉHO DOJMU Z FOTKY A PROTO JE DOBRÉ JEHO VÝBĚR NEPODCENIT!  Nemusíte nutně utrácet vysoké částky, často se dá sestavit krásný model za pár korun v sekáči nebo internetovém bazárku, kde i já pořizuju spoustu věcí, které na fotkách můžete vidět. Nevíte-li si rady, můžete mě kontaktovat předem, jaké oblečení zvolit. Šaty, sukně a doplňky co mám v ateliéru jsou vám na focení k dispozici, samozřejmě zdarma.Na fotkách vynikne nejen barevnost oblečení, ale také materiál. Hodně udělají i správně zvolené doplňky. Nebojte se experimentovat, inspirujte se 🙂Většinou vystřídáme 3 varianty oblečení (u dětí), pokud si nevíte rady, jak se sladit u rodinných fotek, můžu vám zaslat barevné tipy, případně poradit s výběrem mailem nebo na místě.Pokud nechcete fotit na boso, pozor na ponožky 😉 Spousta lidí si všimne prodřených nebo děravých ponožek až tu, někdy jsou taky nevhodně strakaté.Boty prosím vždy s naprosto čistou podrážkou!NEVHODNÉ jsou některé umělé materiály, neonové barvy, oblečení se žmolky, velmi drobné kostičky a proužky mohou tvořit mapy.Tetování dětem smyjte už doma (v případě požadavku na odstranění v PC by se jednalo o nadstandardní zpoplatněnou retuš)Fajn je věnovat pozornost i účesu či make-upu, fotku umí zkazit i oprýskaný lak na nehtech, nevhodná barva laku (případně nehty špinavé)Dětem vezměte oblíbenou hračku nebo něco, co je vystihuje, co mají rády (kopací míč, panenku, baletní dres)Nezapomeňte na pití, zvlášť pro dětiHřeben, kartáč na vlasyRáda vám dám tip na oblečení přímo pro konkrétní focení, pokud si nevíte rady.Novorozenci a miminka
plenky (i látkové)dečkaoblíbená hračka, chrastítkoněkterou z věcí použitou na těhotenském focenínáhradní oblečení- i pro rodičedudlík (i v případě, že ho dosud miminko odmítalo, někdy se hodí)jídlo a pití pro sebepokud nekojíte tak i rezervní mlíko pro miminko, příp. kapky na bolení bříška, pokud používátepohodlné oblečení pro vás (klidně legíny nebo tepláky), focení je většinou delší, náročnější, často vydá za hodinku v posilovně, na společné fotky se můžete převléciTěhotné
více variant oblečení – košile, šaty, tričko, top nebo bolerko ve kterém vynikne bříškověci pro miminko – capáčky, bodýčko, hračku, dudlíkobrázek z ultrazvukuvěci související s vaším povoláním nebo koníčkemJe dobré se vyhnout pevným gumám na oblečení (i ponožkách) které zanechají otisky.A NEZAPOMEŇTE DOBROU NÁLADU!

Krásný den Pavel Slavíček